התפתחות אישית - להשתדרג מאוטומט לגיר ידני

רוב הזמן אנחנו נוסעים על אוטומט. אין לנו מושג מה קורה שם בתוך מכסה המנוע. מרגע שסובבנו את הסוויצ' והעברנו למצב דרייב, מספיק לנו לדעת שהרכב נוסע.

מתי אנחנו נזכרים בקיומו של המנוע? בעלייה קשה. לפתע הרכב מתקשה לסחוב. אנחנו מנסים להאיץ, סוחטים את הדוושה, ומקבלים בתמורה הרבה רעש מלפנים ומעט מאוד תוצאה.

רוב הזמן אנחנו נוסעים על אוטומט. ליעדים מוכרים. הרדיו מנגן ברקע, ואנחנו לא ממש נותנים דעתנו לדרך. היא צרובה בראש. אפס מאמץ. וכשצריך להגיע למקום חדש?

בשביל זה המציאו את ה-GPS. ימינה, שמאלה ובכיכר צא ביציאה השלישית, ואין לנו מושג איך קרה שהגענו ליעד. אבל אם התברברנו בדרך? הו, אז אנחנו מתחילים לעבוד.

ככה אנחנו. רוב הזמן מתנהלים על אוטומט. בלי לתת את הדעת למחשבות שמנהלות לנו את החיים.

מתי אנחנו כן שמים לב למחשבות שלנו? כאשר אנחנו ניצבים מול אתגר מסוג חדש, כזה שהכלים הקיימים לא יודעים לנצח. רובנו, באופן לא מודע, נבחר במצבים האלה פשוט ללחוץ יותר חזק על גז.

אלא ש.. יותר גז בהכרח לא ישיג עבורנו את התוצאה הרצויה. להיפך, ככל שנלחץ על הדוושה נקבל פחות התפתחות אישית ויותר תסכול, תחושת חוסר מסוגלות ואובדן אמון ביכולותינו.

אלו בדיוק המצבים בהם יכולה להתרחש התפתחות אישית

בעליות הקשות של החיים, אנחנו נדרשים לוותר על הנוחות שבאוטומט ולעשות פעולות אקטיביות שיתנו למנוע הזועק שלנו את הכוח הדרוש לו. פה נדרשת התפתחות אישית.

הכוח העיקרי להזרים כוח הוא המחשבות. הפרדוקס הוא שהקושי והתסכול מקפיצים אצל רובנו דווקא את המחשבות המגבילות והמחלישות. לא בכדי, הרי המחשבות על כל מה שאנחנו לא מסוגלים לעשות היו שם קודם, לפני האתגר. בגלל אותן מחשבות מגבילות שנטועות בנו כל כך עמוק ההרים שלפנינו נראים בלתי עבירים.

אז התפתחות אישית, מה? קדימה. אנחנו מקדישים לעצמנו תשומת לב, מדרבנים את עצמנו במילים חיוביות ומקדמות, ולרגע נדמה לנו שעלינו על הפטנט והכול באמת אפשרי. עד ש.. כמעט בהתגנבות, המחשבות השליליות תופסות חזרה את מקומן. הן הרי אוכלות מלים גבוהות כמו התפתחות אישית לארוחת בוקר.

כי התפתחות אישית אמיתית דורשת יותר מסתם מודעות..

זה לא פשוט לשנות משהו שטבוע בנו עמוק. הסיפור שהתרגלנו לספר לעצמנו שנים לא ממהר לפנות את מקומו לטובת סיפורי הצלחה חדשים, מעוררי השראה ככל שיהיו.

מי שהתרגלו לספר לעצמם סיפורי קריירה שתוקעים אותם במקום כואב ומתסכל, לא מסוגלים לראות אופציה אחרת. 'אי אפשר לצפות ליהנות מעבודה – ככה זה אצל כולם'. 'קשה להרוויח כמטפל אלטרנטיבי כי השוק מוצף'. מחשבות מהסוג הזה ניטעו בראש מגיל צעיר מאוד, עוד בבית ההורים. זו הדרך היחידה עבור אותם אנשים לראות את העולם. ולכן אין להם שום בעיה למצוא עוד ועוד הוכחות לצדקתה.

בהיעדר נקודת מבט חדשה נמנעת האפשרות ליצירת התפתחות אישית אמיתית. אבל איך אפשר לשנות נקודת מבט?

התפתחות אישית - קבלו כלי ליצירת שינוי אמיתי

הדרך הטובה ביותר לייצר סיפור חדש ואמין (!) היא לחפש הוכחות לכך שהדבר אפשרי במציאות. ככל שנאמין יותר בקיומה של דרך אחרת, כך תגבר היכולת שלנו לדבוק בסיפור חדש. וסיפור חדש זה כל מה שנחוץ להשגת התפתחות אישית אמיתית.

אם אינך חושב שאפשר ליהנות בעבודה, צא לדרך וחפש הוכחות הפוכות. חפש כמה שיותר אנשים שכן נהנים בעבודתם. הפוך זאת לפרויקט חיים. אל תסתפק במקרה בודד – זה עלול רק לחזק את אמונתך הישנה. אם את מאוד אוהבת את עבודתך כמטפלת אלטרנטיבית, אבל לא מאמינה שאפשר להתפרנס מזה – צאי לעולם ובדקי. חפשי בכוח אנשים שמתפרנסים מזה. שאלי אותם כיצד. בקשי לדעת איזו דרך הם עשו, ומה עזר להם.

הכלי הזה עובד נהדר בגלל שהוא משתמש בכוח האדיר של כל מה שתוקע אותנו בהצלחה. תחשבו על זה, המוח שלנו בנוי לאתר כל הזמן הוכחות במציאות לדברים שאנחנו רוצים להצדיק. אז למה לא למנף את כל העוצמה הזו לטובת הסיפור המיטיב, שבכוחו לאפשר התפתחות אישית אפקטיבית, בדרך לחיי עשייה מספקים ומתגמלים יותר.

כמי שמתמחה כבר שנים בתחום של התפתחות אישית, כתבתי מדריך מתנה שיעזור לכם "להוציא מעצמכם את המיטב"

בנתיים תקבלו ממני למייל 6 כלים מעשיים שיעזרו לכם להיות מי שאתם רוצים להיות. לקבלת המדריך לחצו כאן >
ליצירת קשר, מוזמנים לפנות אלי בטל 052-8870405 או לכתוב אלי ואחזור אליכם בהקדם.