מימוש עצמי – להיות שלם, לא מושלם

האיש שלי, מאז שהיה ילד, חלם להיות בנצי מהגבעטרון. יש אנשים שחולמים להיות מסי. הוא חלם בנצי. עם חולצה רקומה ואלומת חציר בצד. אבל עד שהכרתי אותו, הוא כבר היה שקוע מדי בחייו. עבודה ועוד עבודה. ואז אני. והילדים. והוא כבר הספיק לשכוח שפעם הוא חלם להיות בנצי. אפילו לא סיפר. אבל לפעמים במקלחת, או בדרך לטיול או חופשה, יצא ממנו הבנצי.

יום אחד, האיש שלי קם ועשה מעשה. בירר קצת, התלבט, התקשר וקבע לעצמו אודישן והפך להיות טנור במקהלה עירונית. לא בנצי, זה נכון. פשוט גיל. בעל אוהב. אבא משקיען. טנור.

מימוש עצמי – המבחן של "לפני השינה"

רבים מאיתנו חיים עם תחושה קשה בבטן שמשהו מאוד חשוב בחיים שלנו פשוט חסר. ממתין להתממש. המשהו הזה נוכח כמו אזעקת רכב רחוקה, שאיש אינו טורח לכבות. התרגלנו לקיומו-חסרונו בחיינו.

אנחנו לגמרי מצליחים לחיות עם הבלי הזה. חוץ מאשר בלילות האלה, ש-נו, אתם יודעים, אנחנו מסתובבים מצד אל צד, חסרי מנוחה, לא מצליחים להירדם. יש לנו חתיכת חור ענק בבטן, ואין לנו מושג מאיפה משיגים חומר מילוי.

ובלילה כזה, לפעמים מתקבלות החלטות. מחר. מחר אני אברר, אשאל, אתחיל, אעז. וכשמגיע מחר? אנחנו עסוקים. טרודים. שוכחים. מתחמקים.

כאב הבטן וזמזום הצופר של ליל אמש מרגיש כמו גחמה חולפת. אין לנו זמן לרעשים היום. וגם אם כן, למי יש כסף להתחיל עכשיו עם כל מיני שטויות. וחוץ מזה – בגילי? נו, באמת.. ועכשיו נזכרתי? תודה רבה באמת. עם כל הכבוד לטרנד הזה של מימוש עצמי – זה בשביל הצעירים. לא בשביל כלבים זקנים כמוני.

אחד הקשיים הכי גדולים שלנו עם מימוש עצמי, הוא הנטייה האנושית מדי שלנו להזניח את השלם לטובת המושלם. לרוב, יש לנו איזשהו מושא התייחסות בראש שאליו אנחנו שואפים להידמות. מן פנטזיה על איך דברים צריכים להיראות באופן אידילי. "כמו באגדות". הוא כבר "שם". הוא השיג את היעד. ואנחנו? הו אה, כמה שאנחנו רחוקים משם.

כי מה הטעם לכתוב רומן אם בחיים לא אהיה דוד גרוסמן. ומי אני שמעולם לא עמדתי מול כיתה שאציע לעשות סדנאות פיתוח למורים. ומה פתאום שאני השכירה, שדווקא לי (!!) יהיה יום אחד סטודיו לצורפות. מימוש עצמי זה אובר-רייטד.

גרסה צנועה אך נועזת של מימוש עצמי

אז הנה נקודת מבט קצת יותר צנועה לכל הסיפור הזה של מימוש עצמי. כזאת שמאפשרת להניח בצד את התקליט השבור – אוסף להיטי הספקות של כל הזמנים – ולהשמיע מנגינות חדשות, מקדמות ומשמחות יותר בחיינו. להתראות אדון "מושלם", שלום וברוך הבא לחיינו אדון "שלם עם עצמו".

להיות שלם זה קודם כל ולפני הכול לקבל את עצמך כפי שאתה. לוותר על חומרים משמרים ומזון מעובד, שמייצרים תמיד חשק לעוד, אך לעולם אינם משביעים, ולעבור לצרוך מזונות טבעיים יותר ובריאים יותר לנשמה.

במלים אחרות, להניע את עצמך ממקומות אחרים. להניח בצד את האגו, את ה"מה יגידו" ואת "מה שצריך" – ולהסכים לבטא את עצמך כפי שאתה ממקום שמחובר פנימה, ולא כפי שנדמה לך שמצפים ממך. אגב, אף אחד לא באמת מצפה. זה רק בראש שלך, כן?

להיות שלמה עם עצמך זה להיות מסוגלת להכיר בכישרונות המיוחדים שלך ולעוף על עצמך. ובאותה מידה, גם להכיר בחולשות שלך ולהיות מסוגלת לקבל אותן עם הרבה כבוד וחמלה. הן שלך, יקרה. בלעדיהן את לא באמת שלמה. ומהמקום המיטיב הזה גם לעבוד עליהן ולהתפתח איתן.

להרגיש טוב עם עצמך. זה מה שזה אומר להיות שלם. לא מתוך סטנדרט נמוך וממש לא מתוך ויתור עצמי. בדיוק להיפך – ממקום של אהבה עצמית גדולה. זה המצע נפלא שעליו אפשר להנביט מימוש עצמי וביטוי אישי אותנטי, נאמן למקור.

לקבלת מדריך חיבור לעצמיות, ובו 6 כלים מעשיים איך להתקרב לעצמך ולהוציא מעצמך את המיטב, לחץ כאן >
לתאום פגישה, ניתן ליצור אתי קשר בטל 052-8870405 או לכתוב אלי ואחזור אליכם בהקדם.

תגובה אחת

סגור לתגובות.