6 דברים שהייתי אומרת לנערה שהייתי על פיתוח קריירה

**אל תבזבזי את הזמן שלך על דברים רק בגלל שנראה לך שהם טובים לרזומה. במקום זה תעשי מה שאת אוהבת. זה ממש לא משנה מה אחרים חושבים. פשוט תהיי את. אני יודעת שזאת עצה קשה ליישום לפעמים, אבל הייתי שמחה לקבל אותה כשהייתי בגילך.

יש לך שליחות בעולם הזה. החיים אינם סתמיים. המצפן הטוב ביותר במסע פיתוח קריירה הוא לתת לעצמך מקום ולממש את מה שנודעת לתת. כמו שאת. ככה זה טוב.

**אל תפחדי לטעות וליפול. להיפך, את יכולה להיות גאה בזה שנכשלת, עד כמה שזה נשמע פרדוכסלי, כי זה אומר שאת מנסה. זה אומר שאת מעיזה לקחת סיכונים. וזאת אחת היכולות החשובות ביותר בדרך להגשמת חלומותייך.

המוכנות לחוות כשלון ולקום אחריו, חשובה ביותר בתהליכי פיתוח קריירה. אף אחד לא התחיל בפסגה.

פיתוח קריירה זה לדבוק בדבר הייחודי שלך

**את יכולה ליהנות מעבודתך ולהרגיש בעלת ערך ואפילו להשתכר כראוי. במקום לבזבז אנרגיה על קולות שליליים, השקיעי אנרגיה בחיפוש מתמיד אחר החיבור בין הכישורים והיכולות שלך לערך ממשי שאת יכולה לתת.

אנשים יכולים ליהנות מכישורייך ויהיו מוכנים לשלם עבור מה שיש לך לתת. הקדישי תשומת לב למצוא את הדבר הייחודי הזה אצלך. בכל פעם שיש לך התלבטות לגבי פיתוח קריירה בנתיב כזה או אחר, שאלי את עצמך איך אני יכולה להביא את עצמי יותר לידי ביטוי.

מה הערך האמיתי שיש לי לתת לסביבה. משם תבוא בהירות ומשם גם יבואו הסיפוק והשפע הכלכלי.

**הרחיבי את אופקייך. פיתוח קריירה זהו תהליך מתמשך. אל תדעי מראש מה ייצא ממך. יש לך כמה עשורים לחוות, לנסות דברים, לשנות ולהתכוונן מחדש.

אל תגבילי את הידע שלך למה שלמדת מההורים שלך ומסביבתך הקרובה. הרחיבי אותו. תרשי לעצמך לחוות, להתנסות. לכי תהיי שוליה בחופש הגדול של בעל מקצוע שמרתק אותך.

לכי לעבוד אחרי הלימודים בתחומים שונים ממה שאת מכירה. גם אם נדמה לך שאת יודעת מה את רוצה לעשות, תני לעצמך אפשרות לטעום גם מדברים אחרים. תני לעצמך לחקור וללמוד כל דבר שמושך אותך. קראי עליו, לכי להרצאות. הירשמי לחוגים. תתנסי.

פיתוח קריירה – חלומות מגשימים בעזרת אנשים

**תמיד היית אדם עם רצון חזק וחלומות. את חלקם אפילו טרחת לרשום על כל מיני פתקים ולהחביא בקופסאות. אל תזרקי אותם. עשי לעצמך מנהג קבוע להציץ בהם אחת לתקופה.

למה זה טוב? כי פיתוח קריירה דורש ממך להקשיב לעצמך כל הזמן ולהיזכר בחלומות הכי פנימיים שלך. יום אחד תראי שחלקם התגשמו. וזה יהיה מרגש מאוד.

**השקיעי בקשרים שלך עם האנשים סביבך. אהבי אותם ללא תנאי. הכירי להם תודה בדרך. צרי חברויות חדשות בכל הזדמנות. היי חיובית. היי רגישה לאנשים. הזדמנויות יכולות להגיע כל הזמן, ואת רוצה להיות האדם שאנשים יחשבו עליו. אנשים הם אלה שיעזרו לך בדרך. יתנו לך השראה. יפתחו לך דלתות או יעניקו תמיכה וחיבוק.

אם את רוצה עזרה בפיתוח הקריירה האישית שלך, במציאת הייעוד שלך והקול הייחודי שלך מוזמנת ליצור אתי קשר בטל 052-8870405 או לכתוב לי ואחזור אלייך בהקדם.

בינתיים, מוזמנת לקבל השראה וכלים מעשיים במדריך מתנה: "איך להוציא מעצמך את המיטב".