דברים שלמדתי על פתיחת עסק עצמאי

בתחילת 2012 יצאתי למסע. החלטתי על פתיחת עסק עצמאי. מצוידת במצפן ישן, מפה דהויה, על גבי תרמיל עמוס כלים וניסיון, ובליבי אמונה גדולה בעצמי והכרה מפוכחת בקשיים שהדרך צפויה לזמן לי – עליתי על האוכף המרופד של דוקטור סוס קשישא, שהבטיח (ולא מפסיק לקיים) שאם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים.

תקופת המסע הראשונה עברה דרך הנופים המוכרים, אבל בהדרגה החל הנוף להשתנות ואט-אט נחשף בפניי יקום מקביל.

עולם מוזר, שחלות עליו תופעות טבע שאינן מוכרות לי. יקום שמתנהל תחת חוקים אחרים. זרים. מסקרנים. וגם מאיימים מאוד על מי שזה עתה החליטה על פתיחת עסק עצמאי ונכנסה בשעריו.

פתיחת עסק עצמאי: מספר דברים שגיליתי

המצפן שאיתי עדיין מסמן לי את הכיוון, אבל ביקום המקביל יש עוד הרבה כיוונים שכדאי לשקול. תרמיל הכלים שעל גבי מחבר אותי מאוד לקרקע, אבל חוקי הגרביטציה של היקום הזה מציעים לי דווקא לעוף למעלה. לצדדים. אני רוכבת בשבילי היקום הזה נפעמת. טועמת מכל הפירות הצבעוניים שיש לו להציע. נהנית מכל רגע.

אני פוגשת ביקום הזה יצורי אנוש מופלאים שנמצאים גם הם באמצע מסעות משלהם, גם הם עשו את הצעד של פתיחת עסק עצמאי.

מרביתם, כמוני, נפעמים מהדרך ולהוטים להמשיך בה ביום המחר, אף שכמוני רבים מהם גם כן אינם ילידי המקום. אני עושה שימוש ביכולות התקשורת שהבאתי בתרמילי, ויחד איתם אני לומדת את השפה החדשה. את המנהגים והחוקים של המקום.

אנחנו עוזרים זה לזה להתקדם במסע.

ואחרי זמן מה ביקום העצמאי המקביל הזה אני מתחילה להרגיש כבר די בבית. אני נעה בעולם בחופשיות רבה יותר, אבל משהו מאוד מהותי טורד את המנוחה. יותר מדי אפשרויות יש ליקום הזה להציע, וכעת אני מרגישה שעליי להכניס קצת סדר באופן שבו אני מתנהלת בתוכו.

אי אפשר לקחת הכל. זה לא בריא ולא נכון. אני חייבת למצוא את השביל המיוחד שלי בתוך כל הברדק הצבעוני הזה.

פתיחת עסק עצמאי מחייבת התפתחות אישית

המעבר משכירות לעצמאות מחייב שינוי פאזה אמיתי. זה עולם אחר שמחייב אותי קודם כל ללמוד כיצד לנהל את עצמי. לא משימה פשוטה כמו שנשמעת. פתיחת עסק עצמאי זה רק הצעד הראשון. המשימה הבאה שלי בדרך להשתלט על היקום הזה באמת הייתה לייצר תשתית רצינית לעסק שלי כי סתם להסתובב במעגלים זה נחמד, אבל זה לא מקדם.

זה הצריך התכווננות מחודשת. וגם משאבים כספיים חדשים לצורך למידה. הרי הייתי חייבת ללמוד בכלל איך עושים את זה. איך בונים תוכנית פעולה ברזולוציה אחרת לגמרי. הייתי חייבת לגייס לצידי עוד כלים וללמוד איך לעזאזל מתפעלים אותם. זה אתגר מסוג חדש. ולא, זה לא קורה בבת אחת. זה תהליך.

והיום אני עצמי מובילה מאות נשים כמותי בתהליך הגדילה שלהן, מנחה קבוצות של נשים עצמאיות וגם מלווה אותן בתהליכים אישיים, שהם הן מתחברות לעצמִיוּתן לצורך גדילה עסקית.

ככה זה. פתיחת עסק עצמאי מחייבת גם התפתחות אישית כדי לגדול. היא מחייבת עבודה עצמית חזקה. למידה מהטובים ביותר. מאנשים שיודעים כבר דבר או שניים על היקום הזה.  אי אפשר להיתקע עם מה שהבאנו מהבית, חייבים להיפתח באמת לצורות חשיבה חדשות. לעזוב את האוכף המרופד ולהחליף אותו בחללית מדגם מתקדם.

אם גם את קיבלת החלטה על פתיחת עסק עצמאי או מרגישה רצון לגדול עם עסק קיים ולעבור שלב, מוזמנת ליצור אתי קשר בטל 052-8870405 או לכתוב לי ואחזור אלייך בהקדם.

בינתיים, מוזמנת לקבל השראה וכלים מעשיים במדריך מתנה: "איך להוציא מעצמך את המיטב"לקבלת המדריך לחצו כאן >