צמיחה אישית – מבט מזווית אחרת

קחו צמח. יציר מופלא של הטבע שכל עיסוקו הוא לגדול בקצב שלו. זה כל מה שהוא יודע לעשות. לצמוח כל יום עוד כמה מילימטרים בלתי מורגשים, ולפעמים גם להוציא איזה פרי או פרח. נקרא לזה צמיחה אישית. וכל ההתרחשות הזו מתממשת בשקט מוחלט. בלי הכרזות מיותרות. בלי תובנות מעמיקות על החיים. בלי ביקורת עצמית. פשוט צומח.

עכשיו נעבור אלייך. יצירה מופלאה אחרת של הטבע. בשנים הראשונות לחייך זה בדיוק מה שעשית. צמחת כל יום עוד כמה מילימטרים. ממש לא בשקט מוחלט, אבל בלי הכרזות מיותרות ובלי ביקורת עצמית. עד שהגעת לשלב המבלבל של חתירה ליעדים.

למה מבלבל? כי בשלב הזה התחלת להסתכל לצדדים, להשוות לדשא של השכן, להיתלות באילנות גבוהים, להיטלטל ממשבי רוח חולפים. שלא כמו לצמח, לך אין פרי אחד מוכתב וידוע מראש. העשייה שלך יכולה להוליד תוצרים מגוונים ומפתיעים. השאלה איך ליצור תהליך של צמיחה אישית אמיתית, כזאת שנותנת פירות נפלאים שיגרמו לך להרגיש טוב?

צמיחה אישית – תחילתה בקבלה עצמית

זה מתחיל כמובן, איך לא, בלקבל את עצמך. להתחיל להגדיר את עצמך דרך עצמך ולא דרך הדשא של השכן. זה אתה. זו את. נעים להכיר. זוהי המגבלה שלך. זהו הדפוס החוזר שלך. זאת הייחודיות שלך. זהו הפחד הגדול המכוון את חייך. ברוכים הבאים אל אור הזרקורים של חייך. מהיום מפסיקים להתכחש לקיומם.

כתב על זה צ'ארלי צ'אפלין בשיר שקרא ביום הולדתו ה-70:

"כאשר אהבתי את עצמי באמת הבנתי שתמיד בכל הזדמנות אני הייתי במקום הנכון,
בשעה הנכונה ובדקה הנכונה ואז יכולתי להרפות. היום אני יודע שיש לזה שם:
הערכה עצמית".

ובתרגום לחיי הקריירה שלנו זה אומר, למשל, שאם בעלת עסק התחילה לשווק הרצאות לארגונים רק כעבור שנתיים מהקמת העסק כי פחדה לעשות את זה לפני – זה ממש בסדר. זאת הדרך שלה וזה מה שנכון לה כרגע. ואם בעל תפקיד בהיי-טק לא רוצה להתקדם כי הוא הכי אוהב את העבודה הטכנית ובכלל לא בא לו להיות מנהל – מותר לו. מותר גם לך להרפות מכל הציפיות המלחיצות. מגיע לך לצמוח בקצב שלך.ולדעת להעריך את עצמך על מה שנוכח כרגע בחייך.

צמיחה אישית – עניין של אותנטיות

לנקודת המבט שלך על עצמך יש השפעה מיידית על איך שנתפשת בעיניך המציאות כולה. ברגע שהכרת למשל בפחדים שמנהלים אותך, הסביבה מפסיקה להיות התירוץ שלך להישאר במקום. עכשיו זו מציאות אחרת ממה שסיפרת לעצמך עד היום. כשהמפתח לשינוי נמצא בידיים שלך, אפשר להתחיל לעבוד על צמיחה אישית אותנטית, בדרך שלך.

"כאשר אהבתי את עצמי באמת יכולתי להבחין שהיגון והסבל הרגשי שלי,
הם רק אזהרות שאני הולך נגד האמת הפנימית שלי. היום אני יודע שקוראים לזה
 אותנטיות".

אז אם אתה מתענה בעבודה, כנראה שאתה לא במקום הנכון לך. ואם את סובלת במערכת יחסים, כנראה שמשהו שם לא מתאים לך, כנראה שאת לא מספיק מקשיבה לעצמך.

צמיחה אישית זה עניין של גישה

במשך שנים התלוננתי על מסלול החיים הפתלתל שלי. בחרתי לא נכון את בעלי הראשון. הייתי במסלול קריירה שלא אפשר לי לבטא את עצמי כמו שהייתי רוצה. למדתי תואר שני שהיה מעיק למדי. למה לא יכולתי לבחור נכון? נהגתי לשאול את עצמי בתסכול.

היום אני כבר לא מתלוננת. ניסיון החיים לימד אותי לשנות גישה. הבנתי שהדרך הפתלתלה הזאת, היא שהובילה אותי למקום הנפלא בו אני נמצאת היום. בפעם השנייה השכלתי לבחור נכון את האיש שאתו אני חולקת את חיי. אני יודעת לעזור למתאמנים שלי ממקום בשל ובטוח הודות לשינויים הגדולים שעשיתי בעצמי. בקיצור, במקום להתלונן על הדרך הארוכה שעשיתי, אני יודעת היום להודות על כך שזכיתי להיות בתהליך צמיחה אישית משמעותי שהוביל אותי למקום שלם הרבה יותר ובעיקר מאושר.

"כאשר אהבתי את עצמי באמת הפסקתי להשתוקק לחיים אחרים
והתחלתי לראות את כל המתרחש כתרומה לצמיחתי. היום אני יודע שזה נקרא:
בגרות"

צמיחה אישית, אם כן, מתרחשת כאשר מצליחים להתגבר על ידע מוקדם ולהסתכל על המציאות מנקודת מבט רעננה ומיטיבה.

צמיחה אישית - שילוב נכון של תובנות ותוצאות

אלא שזה לא מספיק רק לראות את הדברים אחרת. כי הגעה לתובנות חדשות על עצמך, חזקות, מרגשות ומשמעותיות ככל שתהיינה, אינה מספיקה כשלעצמה כדי לנפץ לתמיד דפוסי התנהגות שמושרשים עמוק מדי. האנרגיה של התובנה החדשה מוגבלת. יש לה כוח מתפרץ שהולך ודועך עם הזמן.
מה שחסר בשביל צמיחה אישית אמיתית, כזו שלא תישאר על הנייר, זה מיקוד לתוצאות. כי בינינו, תובנות זה נחמד לתיאוריה, אבל התוצאות הן הריאליטי צ'ק שלך. החיבור הנכון בין שני הדברים הללו – הרוח והחומר – יוצר מצע לצמיחה אישית שממנה אין דרך חזרה.

עכשיו אפשר לאמן את התודעה להיפרד מדפוסי החשיבה המגבילים. יש כלים זמינים ויעילים מאוד שיכולים לסייע לנו לפתח נקודת מבט חיובית, אופטימית ומיטיבה יותר, שתעודד אותנו לצאת לפעולה בכיוון הרצוי.

לקבלת מדריך מתנה "איך להוציא מעצמך את המיטב" לחץ כאן >

לפרטים על מסלולי הצמיחה האישיים במסגרת אימון באמנות לעצמיות בקריירה, ניתן ליצור אתי קשר בטל 052-8870405 או לכתוב אלי ואחזור אלייך בהקדם

2 תגובות

סגור לתגובות.