שינוי קריירה - יאללה גם כן את והג'וק הזה שלך

השעון המעורר שלך, הוא יודע עלייך יותר ממה שאת מעזה לחלום. הוא שסופג את הקללה הראשונה של הבוקר.

הוא שרואה אותך נאבקת כל בוקר מחדש בקריאת ההשכמה שלו, נאחזת בכוח בחום של השמיכה ומסרבת להתחיל את היום החדש.

לא פשוט להתעורר כל בוקר בחוסר חשק לעבודה. לצאת בבוקר בידיעה ברורה שאת אינך במקום הנכון לך, שאת חייבת, מתישהו, יום אחד, כשתוכלי, לעזוב שם. עם ההכרה שהלב שלך נמצא לגמרי במקום אחר, וזו רק המשכורת שמחזיקה אותך רחוק ממנו.

מכירה את זה אישית. פעם, לפני פחות מעשור, עשיתי בעצמי שינוי קריירה. זרקתי לפח שבע שנים בתחום העיתונות המקוונת. מקום טוב והכל, חממה תנאים סבירים, מעמד חברתי, תעודת עיתונאי פותחת דלתות ואפילו אפשרויות קידום.

אבל הלב כבר לא היה שם. לא כולם סביבי הצליחו להבין את זה. חלק חשבו שאני עושה טעות. אבל אני הקשבתי לקול אחר, פנימי, שאמר לי שאני יודעת מה אני עושה, ושיהיה בסדר. ועזבתי לתמיד. מעולם לא הסתכלתי אחורה.

שינוי קריירה - זה באמת מפחיד. ובצדק.

לא באמת משנה הסיבה לרצון שלך לעשות שינוי קריירה. לפעמים זה בגלל שהקריירה הנוכחית פשוט נמאסה, שלא לומר הפכה לסיוט מתמשך עבורך, ולפעמים זה בגלל שהתאהבת במשהו חדש, כמיהה כזו להתממשות אחרת. מה שלא תהיה הסיבה, מרגע שהרצון הזה נבט לו בלב, כבר לא תוכלי להיות כמו שהיית קודם.

כלומר, בהחלט קיימת אפשרות להתעלם מהקול הזה ולטעון כלפי עצמך שזה רק משבר קטן וזה חולף. אפשר לקבור את הרצון, לשכנע את עצמך שאין מה לעשות. ככה זה אצל כולם, אנשים לא עושים כל מה שהם רוצים. יש להם, וגם לך, מחויבויות ואילוצים.

והעניין הוא שאת לגמרי צודקת. ככה זה אצל באמת הרבה מאוד אנשים. אפילו כאלה שלא היית מאמינה עליהם. מאוד יכול להיות שגם המקביל שלך בעבודה הוא כזה. גם הוא קם בבוקר למשהו שכבר מזמן לא ממלא אותו. אבל הנה, הוא סובל בשקט. לעתים רחוקות גם בקול. כולם מתמודדים. מפצים על הקריירה בכל מיני דברים אחרים. הכל נכון, אבל זה לא מפסיק את הזמזום בראש שלך.

הכל דומה, אבל את אחרת. את לא יכולה לאפשר לחיים שלך להמשיך במסלול הנוכחי. שאחרים ימשיכו להעמיד פנים, אבל את חייבת (!) שינוי קריירה.

אבל רגע, מה אם את עושה טעות כלכלית קשה? כל הזכויות שצברת. הוותק. הפנסיה. וקרן ההשתלמות. וכמה זמן ייקח עד שתתייצבי על משכורת שקרובה למה שיש לך היום. ומי שם בידך שתהיי טובה במשהו החדש הזה שאת חולמת לעשות. וכמה זמן זה ייקח. ובכלל, בגיל שלך, שלושים ושבע אחרי ניכוי מס שולי במקור, עוד לגיטימי לעשות שינוי קריירה כזה? לא מאוחר מדי ללמד כלבה זקנה טריקים חדשים?

זה נכון, שינוי קריירה הוא סיפור מאוד לא פשוט ואין בו נוסחה אחת מנצחת. המסר הראשון שלי למתאמנת חדשה שפונה אליי עם חלומות מהסוג הזה הוא קודם כל לא לעשות כלום. זה עשוי להישמע קצת אבסורדי למי שפונה אליי שאעזור לה לראות את זה קורה, אבל כשמדובר בדיני פרנסה אני תמיד בעד שדברים ייעשו ממקום שקול, מפוכח ובהיר. מהרגע שיישבת את הדעת ונתת למוח וללב הובלה משותפת – עכשיו מותר להיות נועזים.

שינוי קריירה - זה באמת מה שנדרש לך?

הדבר הראשון שיש לעשות הוא בירור עמוק עם עצמך על הקריירה הנוכחית. מה הדבר שעד כדי כך מפריע לך ומחייב שינוי קריירה. מה חסר לך במקום העבודה הנוכחי שלך. לפעמים מתברר שהמצוקה שלך נובעת מדברים די פשוטים, הרבה יותר פשוטים מהדרמה שהתפתחה לך בראש.

מה שעוזר ליצור בהירות הוא עצירה לרגע לצורך הגדרה של מה שהכי חשוב לך. המטרה היא לסייע לך לפעול מתוך בחירה וחיבור אמיתי לעצמך, כדי שלא תפלי למלכודת של מעבר למקום חדש מתוך ייאוש שעיוור את עינייך ורצית "רק לעוף מכאן ובהקדם".

ככל שזה יישמע מוזר, אפשר לעשות שינוי קריירה גם בלי לעזוב את העבודה. לעתים כל מה שצריך הוא לפתוח את הראש לערוצי ביטוי אחרים. בתוך העבודה הנוכחית או בשעות הפנאי לאחריה. לפעמים די בכך, ולפעמים זה שלב הכרחי מקדים לפני שצוברים ביטחון לקראת הדבר האמיתי.

שינוי קריירה - זהו, החלטת לעזוב

ואם באמת הבנת שאין דרך אלא לעשות שינוי קריירה – חשוב לעשות את זה נכון. ללמוד לעומק את העולם החדש שאליו את רוצה לעבור. להבין ככל שניתן את חוקיו ודרישותיו. ללמוד איך להתנתק מהעולם הקיים בלי לשרוף גשרים חיוניים,  אולי אפילו להיעזר בו לצורך תנופה שעוד תזדקקי לה.

כדאי לפרוט את הדרך הארוכה שלפניך לשורה של צעדים קטנים, שהרי אם תנסי להסתער על הפסגה בכל הכוח, את עלולה לגלות שהאנרגיה שלך התכלתה מוקדם מדי.

עד שיום אחד תגלי שאת במקום אחר לגמרי. וזה יהיה לך לגמרי טבעי, כאילו היית כאן תמיד.

לעזרה בשלב החקירה העצמית, עוד לפני היציאה לדרך, כתבתי מדריך מתנה ובו ששה כלים מעשיים.

לקבלת המדריך עכשיו למייל, יש למלא כאן את הפרטים.
לתיאום פגישה –  ניתן ליצור קשר בטל 052-8870405 או לכתוב לי ואחזור אליך בהקדם.