הזמן יחלוף בכל מקרה – מחשבות על שינוי קריירה

הזמן יחלוף בכל מקרה – מחשבות על שינוי קריירה

כבר כמה שבועות שאת מגלגלת את השיחה הזו בראש. רק בראש שלך. בעצם, פעם אחת גם העזת להגיד את זה לגבר שנוחר לידך במיטה. אחרי שהוא התחיל לנחור, כמובן. כדי שלא ישמע.

את מתה (!!) לעשות שינוי קריירה. אבל אוףף. כל הוג'ה ראס הזה, אין לך כוחות להתמודדות הזאת. כבר ברור לך (בראש, כן?) שזה ויתור כבד מדי על המשכורת הנוכחית. והתנאים, ברור. הרי איפה כבר אפשר למצוא היום עוד מקום עבודה שנותן רכב. ובכלל, מה מחכה לך שם "בחוץ". רק מכוני אבחון וראיונות מתישים.

סליחה שאני מתערבת, אבל יש לי תחושה שכבר החלטת. את רוצה שינוי קריירה. בראש שלך כבר טחנת חזור וטחון כל היבט וכל שיקול רלוונטי. הכל ברור לך כשמש ד-אשתקד. זהו. את חייבת לעזוב. דחוף. הפעם את הולכת על זה.

רק עניין אחד קטן. זה חייב להיות שווה את המאמץ!

במלים אחרות: את צריכה סוכן ביטוח טוב. אפשר להבין אותך. הרי לא תעשי צעד כזה דרמטי רק בשביל ליפול לבור חדש. את לא יכולה להרשות לעצמך להתברבר. את רוצה ודאות שהדבר שלקראתו את הולכת יהיה מדויק וירגיש לך כמו שאמור להרגיש כשאת במקום שלך.

המלכוד שבתהליך שינוי קריירה

זה הפרדוכס הגדול.

כשאת אומרת לעצמך שתעשי את הצעד רק אם התוצאות יובטחו לך מראש, את מכניסה את עצמך למלכוד 22 (שזה אומר: חכי 22 שנה עד שתגיעי לפנסיה). הרי אם לא תנסי, לעולם לא תדעי. אף אחד לא יכול להבטיח לך שתצליחי בדיוק כמו שאת מצפה. זהו תהליך של ניסוי ותעייה. שינוי קריירה דורש מוכנות לצאת למסע, שיש בו גם לא נודע. הרבה מזה, אפילו.

תראי, הזמן הרי יחלוף בכל מקרה.. כולנו יודעים את זה. וכולנו נוטים לשכוח את זה כל הזמן. כי קשה. כי לחוץ. כי הילדים. כי הכסף. כי.. כי.. כי.. כי ככה אנחנו בנויים. ולמי יש זמן לחשוב אפילו על שינוי קריירה ומימוש עצמי במרוץ המטורף של החיים. עכשיו תביטי חמש שנים אחורה. נסי להיזכר איפה היית ומה עשית. מינוס שני ילדים. דירה שכורה. משכורת בסיסית. עבר הרבה, מה?

עכשיו תביטי חמש שנים קדימה. חמש פאקינג שנים. דמייני איפה את רוצה להיות. תחלמי בגדול. תפרצי גבולות. הם הרי נועדו להיפרץ. עכשיו תתחילי לעבוד על זה. בקטנה. כל יום קצת. תחממי מנוע. תניעי את הגלגלים. חמש שנים זה הרבה מאוד ימים. לא תאמיני כמה רחוק אפשר להגיע. ויום אחד, כשתהיי במקום הרבה יותר מאושר, תגידי, מזל שהשכלתי לצאת לדרך כבר אז…

פוסטים קשורים

(חנות) קטנה ומטריפה

אחרי שבוע מחלה בבית, עלמה התעוררה והחליטה לפתוח חנות. בסלון. לתוך סלסלה ורודה היא הכניסה עשרות תכשיטי פלסטיק, תלתה כמה

קרא עוד »

סיפור קטן על הגשמה עצמית

ישבנו לעשות עבודת יצירה עם עלים וענפים ישנים שהיא מצאה על אדמת הגינה שלנו. הבטחתי לעלמה שאפשר לעשות כל דבר שעולה לה בראש. ואז מיד הסברתי לה בסבלנות ואפילו הדגמתי איך לעבוד עם צבעי הגואש, ובאיזה עוד חומרים כיפיים כדאי לה להשתמש.

קרא עוד »